Založte si „Váš soukromý Hearth“ díky novým skupinám

7.5.2019

Darování mezi lidmi přináší radost a zlepšuje vztahy. Díky novým skupinám na Hearthu to můžete zažít i u Vás ve firmě nebo sousedství.

Skupiny jsou největší novinkou za poslední měsíce, kterou jsme s Hearth týmem právě dokončili. Jde o evoluci dřívějších komunit. Najdete je pod třetím tlačítkem nahoře v menu.

Jak to funguje?

Kdokoli si na Hearthu může založit skupinu, která sdružuje lidi kolem nějakého tématu. Lidé pak do skupiny zadávají dary a přání, podobně jako na hlavním tržišti Hearthu.

Skupiny mohou být soukromé nebo veřejné.

Soukromé skupiny umožňují založit si „váš vlastní Hearth“, kam budou mít přístup jen členové, a nikdo jiný se o skupině nedozví. Soukromí přináší vyšší důvěru mezi blízkými lidmi a možnost nabízet opravdu cenné dary a pomoc. Využít je lze třeba pro vaší firmu, školu, sousedství, partu přátel a podobně. U nás v Adato Paradigma máme soukromou firemní skupinu, kde si nabízíme třeba domácí jídlo, produkty ze zahrádek, půjčení našich nejmilejších knížek, ostříhání vlasů… Skvělé na tom je, že v rámci kanceláře trvá předání daru 5 minut, zatímco u darů na tržišti Hearthu může domlouvání a setkání trvat i týdny. Darování zlepšuje vztahy, a proto například soukromé firemní skupiny jsou skvělou formou stmelování týmu.

Veřejné skupiny pomáhají zviditelnit vaše aktivity a vybudovat kolem nich komunitu. Jsou přístupné a viditelné všem na Hearthu. Hodí se třeba pro příznivce vašeho projektu nebo návštěvníky vaší akce, příkladem je skupina Změna paradigmatu. Dobré jsou také na propojení lidí se stejným koníčkem či životním tématem. Výhodou všech skupin je, že jejich členové dostanou upozornění e-mailem na každý nový dar, což u veřejných skupin přináší další pozornost vašim aktivitám.

Klidně si to hned vyzkoušejte a založte si skupinu.

Takhle vypadá naše firemní skupina:

Jak do skupiny přivést život?

Po založení skupiny přichází důležitá a zajímavá fáze – přivést do ní členy a dary. Ze začátku je totiž prázdná, a v případě soukromé skupiny také lidem neviditelná – právě proto, že je soukromá.

Jak na to? Snadno:

Krok 1: Je dobré domluvit se s 2-3 pomocníky, kteří vám pomohou skupinu rozjet a později tam udržovat aktivitu.

Krok 2: Každý z vás přidejte alespoň dva zajímavé dary či přání. Tak začne být skupina lákavá a inspirující i pro další lidi.

Krok 3: Teď je čas pozvat všechny ostatní kolegy, sousedy, apod. Hearth nabízí elektronickou pozvánku k zaslání emailem, což je rychlé a jednoduché. Druhá možnost, která bude více a dlouhodobě na očích, jsou plakáty k vytištění. Můžete je rozvěsit u vás v kanceláři, ulici nebo na akci. Lze je také vytisknout v malém formátu a rozdávat jako leták.

Takhle vypadají plakáty z naší firemní skupiny a z akcí Změna paradigmatu:

Elektronická pozvánka i plakát obsahují unikátní adresu skupiny. Kdo na ní klikne nebo jí opíše z plakátu do mobilu, může se během chvilky stát členem a do skupiny poté přispívat. Proces registrace a přihlášení je záměrně co nejjednodušší, aby bylo pro nové lidi snadné se přidat.

Dejte vědět, jak to jde

Na skupinách jsme pracovali několik měsíců máme z nich radost. Doufáme, že vám budou dobře sloužit. 

Budeme rádi, když se podělíte s námi a ostatními Hearťany o vaše postřehy a zkušenosti zde v komentářích.

Děkujeme za vaši přízeň. Hezký den!

Úvodní foto převzato z Burning Man. Autor Andy Pischalnikoff.