Vandalismus? Umění? Dar?

5.11.2014

Bez povolení mění podobu veřejného prostranství americký umělec Jim Bachor, který do silnic Chicaga vkládá své streetartové mozaiky.

Řidiči ovšem jeho chování rozhodně nepovažují za vandalství, protože umělecky opravené výtluky, snižují počty prasklých pneumatik nebo zničených náprav. Pokud by přesto k nějaké kolizi došlo, může být barevná mozaika dobrou nápovědou, protože kromě obrazů a vzorů vkládá někdy Jim Bachor do mozaiky telefonní číslo nejbližšího autoservisu.

V České republice máme zatím podobnou aktivitu jen z části, protože na webu www.vymoly.cz, lze pouze varovat řidiče a informovat správce cest o tom, kde je jaká „nová“ díra. Kreativní přístup k opravám cest je tedy jedna z možností, která zdá se může fungovat obzvláště ve městech s hustou sítí infrastruktury. „Technické služby nebo údržba silnic, prostě nemůže držet krok s matkou přírodou, její destruktivní silou a brutálními mrazy, které k Chicagu patří,“ dodává Jim Bachor.

V HeARTnet.net víme od počátku, že „darovat je umění“, a že „umění darovat“ je velmi, opravdu velmi inspirativní záležitost!

Převzato z bachor.com