Umění darovat a přijímat na festivalu Evolution

7.4.2018

Na konci března proběhl na pražském výstavišti další ročník festivalu Evolution. Nenechalo si ho ujít přes šestnáct tisíc zájemců o osobní rozvoj, zdraví a alternativní životní styl. Velké množství příchozích využilo možnost na několik chvil vystoupit z festivalového reje a v klidu se zamyslet nad otázkou dávání a přijímání v každodenním životě.
Náš tým Hearth.net jim pro to připravil příhodné podmínky v podobě stylového fotokoutku  stranou hlavního dění. Účastníci měli možnost vytvořit darovací voucher: fotografii sebe a slovního popisu daru, který chtějí nabídnout svým blízkým.
Pro inspiraci jsme připravili zásobu cedulek nabízejících jako dar procházku, masáž, předčítání z knihy, den bez technologií atd. Za pomoci křídy a tabulky mohl každý snadno vytvořit další nehmotné dary podle vlastní fantazie. Potom už zbývalo jen na chvíli znehybnět před objektivem fotoaparátu a počkat pár vteřin na výslednou fotografii. Jaké překvapení a radost, když zjistili, že ji od nás mají jako dárek:-)

Z rozhovorů s jednotlivými aktéry vyplynulo, že téma darování v jejich životech hraje velkou roli. Většina dotázaných potvrdila, že umí darovat a užít si radost společně s obdarovaným. Mnohem hůře na tom jsme, když dojde na téma přijímání. Účastníci hovořili o nepříjemných pocitech zavázanosti a očekávání, které jim nedovolují si přijatý dar plně vychutnat.

Těší nás, že jsme mohli desítkám účastníků, kteří se našeho malého štědrého experimentu zúčastnili, ukázat, jak přirozenou součástí našich životů může darování i přijímání být.

Děkujeme za krásnou hladkou spolupráci našim milým ambasadorům Ivetě, Petrovi, Petře, Viktorovi, Pavle a Heleně. Velké díky letí také směrem ke Katrin a Jakubovi, díky jejichž originální fotobudce, jsme mohli celou akci realizovat.

Tým Hearth.net