Radost na ulici

8.12.2014

Často říkáme, že Hearth.net je pro všechny, ale samozřejmě si uvědomujeme, že pořád není a možná nikdy nebude pro každého.

Jsou lidé, kteří se bohužel skrze zdravotní omezení, pokročilé stáří (nebo bezstarostné mládí) nebo třeba tíživou sociální situaci nemají možnost dostat k počítači a připojit se mezi nás. Proto se snažíme vyhledávat, podporovat a zveřejňovat každý dobrý příklad radosti a štědrosti, která dosáhne i tam, kam to zatím nezvládneme.

Ano. Vánoce umí štědrost mezi lidmi probudit i akcelerovat jaksi z tradice. Nicméně uznejte sami, že akci jakou jsou „Vánoce na ulici“ na Praze 14, může kdokoliv spáchat stejně tak na jaře, v létě nebo na podzim.

Praha 14 kulturní společně s dalšími organizacemi vyhlásila dobročinnou sbírku v rámci Adventního festivalu. Terénními pracovníky byli osloveni jednotliví lidé bez domova, a ti poslali do světa svá tři materiální přání. Vznikl tak seznam, ze kterého citujeme namátkou:  pan Pavel zimní boty vel. č. 42, paní Zuzka bundu a hygienické potřeby, Michal kočičí konzervy … Sbírka započala 20. listopadu a od té doby  mohou lidé nosit konkrétní věci do organizací jako např. farní charita, komunitní centrum či nekuřácká hospůdka a 18. prosince vyvrcholí sbírka předáním darů a splněním přání Pavlovi, Zuzce i Michalovým kočkám a samozřejmě mnoha dalším. Prostě Hearth.net v offline verzi a fungující bezvadně!

Kdo nevěří, ať tam běží. Nebo ještě lépe! Komu se to líbí, ať to udělá ve svém městě taky a klidně na Tři krále, Na Hromnice nebo při pálení čarodějnic. Štědrost a radost si přeci můžeme dopřát nejen na Vánoce. No ne?

Částečně převzato: https://www.facebook.com