Proč jsem se stala ambasadorkou Hearth

18.12.2018

Jsou to asi 3 roky, kdy jsem se rozhodla změnit něco v životě, ale přesně jsem nevěděla co.
Tehdy mi kamarádka řekla, že viděla rozhovor s Liborem Malým. Hned jsem se na rozhovor podívala
a po té jsem se na Hearth.net přihlásila.

Bylo to přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala. První rok jsem díky Hearthu získala nové přátele, různé zážitky, spoustu příjemných setkání. Nabrala jsem v životě zcela jiný směr.

Pak jsem měla dlouhé období, kdy jsem neměla potřebu něco nového hledat. Občas jsem se na Hearth jen ze zvědavosti podívala.

Letos jsem ucítila potřebu udělat v životě změnu, dělat něco jiného nebo jen prostě jinak.
Když jsem se opravdu pro změnu rozhodla, ten den jsem zažádala o dar Michala Čagánka. Od něj jsem dostala nabídku stát se ambasadorkou.

Nevěděla jsem, co to obnáší, tak jsem přijala pozvání na sraz ambasadorů. Zde jsem se setkala s lidmi, kteří mluvili o různých změnách, kterými Hearth prochází. O funkci Hearth Pointů, o kterých jsem do té doby nevěděla. O tom, jak se hledají další možnosti šíření Hearthu.

Oslovilo mě to, je to další možnost, jak propojovat lidi, vyzkoušet si a zažít nové věci, nabrat nový směr v životě. Beru to tak trochu jako výzvu.

Cítím příliv energie, nabrala jsem nový vítr do plachet. Jsem sama zvědavá, co to přinese nového mně a co přinesu já…

O Hearthu vyprávím celou dobu, každému na potkání a stále mě překvapuje, kolik lidí o něm ještě neslyšelo. Byla bych ráda, aby se to změnilo, protože je to dobrý záměr s velikým potenciálem, jak si tvořit lepší svět.

Lenka Janků

Stát se ambasadorem Hearth.net můžeš i Ty. Dává Ti smysl, to, co děláme, a chtěl bys nám pomáhat, aby se povědomí o ekonomice daru dostalo k většímu počtu lidí? Budeme velmi rádi za Tvoji pomoc. Uvítáme jakýkoliv nápad a iniciativu. Zejména šíření povědomí o Hearth.net, organizování Dařišť a dalších živých setkání.

Za pomoc Ti mimo jiné nabízíme přednostní vstup na všechny kurzy a semináře z cyklu Kultura darování, které pořádáme v našem centrálním Hearth Pointu v Praze na Staroměstském náměstí.
Rádi podpoříme také Tvé další vzdělávání. Pro všechny ambasadory společně pak jednou ročně organizujeme víkendový pobyt uprostřed přírody. Je to ideální příležitost se všichni ambasadoři i členové týmu lépe poznat, něco hezkého zažít, vzájemně se inspirovat, sdílet své zkušenosti a poznatky.

Do konce roku můžeš psát své dotazy ohledně ambasadorské komunity na linda.kubacakova@adato.cz
Od nového roku mně na michal.caganek@adato.org

Krásné štědré dny přeji, srdečně

Michal a celý tým Hearth.net