Osm spolknutých pavouků

12.1.2021

V roce 1993 sepsala novinářka Lisa Holstová pro časopis PC Professional článek, ve kterém sepsala jaké všechny nesmysly si lidé posílají e-mailem. V té době mělo počítač, natož internet, pár vyvolených a tak se dalo jen těžko odhadnout, jak složité bude se jednou vyznat v tom, co je pravda, co je omyl a co záměrná lež. A ani na tom tolik nezáleželo. Tenkrát se ještě volby na internetu nevyhrávaly.

Lisa se proto ve vší nevinnosti rozhodla, že svůj článek trochu opepří tím, že sama rozešle nějaké úplné nesmysly a bude sledovat, kam až doputují. A tak našla starou knížku o největších fámách z říše hmyzu a v ní absurdní informaci, že člověk spolyká ve spánku až osm pavouků ročně. Samozřejmě to není pravda. A rozeslala tuhle informaci e-mailem na své známé. Kdyby tušila, že se z jejího nevinného pokusu vyklube jeden z nejrozšířenějších internetových mýtů, který koluje mezi lidmi ještě v roce 2021, určitě by si to rozmyslela.

Pro úplnost dodávám, že jsem až do minulého týdne tuhle informaci bral zcela vážně a nikdy jsem pořádně nepřemýšlel o tom, jaká je to blbost.