Na stará kolena opravoval střechu, pak zasáhli dobrovolníci

16.9.2015

Před několika týdny se muž jménem David Perez podíval z okna a viděl něco srdcervoucího. Jeho pětasedmdesátiletý soused se totiž zoufale snažil opravovat svoji rozpadající se střechu. A to úplně sám.

Perez věděl, že s tím musí něco udělat. Publikoval proto veřejnou prosbu na svůj účet Facebooku. Přiložil fotku souseda Richarda, jak se na střeše svého domu ve Fremontu v Kalifornii snaží o opravu.

,,Je mi ho líto, ale s opravou střech nemám žádné zkušenosti,“ napsal. ,,Rád bych věděl, jestli se najde někdo, kdo by mu věnoval svůj čas a pomohl mu práci dokončit. Vypadá to, že veškerý materiál k práci má, potřeboval by jen pomocníky.“ To, co následovalo, je jako malý zázrak… Někteří lidé, ke kterým se prosba dostala, se začali ozývat. Dohromady 40 lidí se dalo do práce na střeše staršího pána, zatímco ostatní dobrovolníci věnovali vodu, pizzy a jiné jídlo pomocníkům. Střecha si žádala vynaložit hodně práce. ,,Obnoví to vaši víru v lidskost,“ svěřil se starý Richard místním novinám. ,,Jsem ohromen. Nemohl jsem uvěřit, když mi tito chlapi zaklepali na dveře a řekli, že mi chtějí zadarmo pomoci se střechou. Tomu teda říkám gesto.“ Co mělo Richardovi zabrat týdny, trvalo díky početným dobrovolníkům jen čtyři hodiny. Richard každému poděkoval za jejich úžasný soucit. ,,Venku se střetáváte s tak výraznou negativitou a tohle bylo pozitivní – opravdu pozitivní – bez pomyšlení na jakoukoli odměnu, vyjma toho, že někomu pomůžete.“