Dát planetu do pořádku.

24.8.2020

Všichni dobře víme, že jsme za posledních 200 let napáchali na naší planetě pěknou paseku a že to musíme dát do pořádku. Jedna věc je začít u sebe, ale na velké problémy potřebujeme i velká řešení. A tenhle týden na nás pár takových věcí vykouklo a to dokonce v ČR. Huhů!!!

Česká firma totiž vyvinula stroj na rozložení jakéhokoliv odpadu na prvočinitele. Zkrátka tam z jedné strany sypete borčus z popelnic a na druhé straně leze uhlík a tekutina, kterou se dá nahradit ropa pro další výrobu. Jedna taková linka dokáže zpracovat až 15 tun odpadu denně. Zní to až neuvěřitelně dobře a není divu, že se hledají háčky, ale kdyby to fungovalo alespoň z poloviny, tak je to možná velký skok k čistější planetě.

Podobně zázračně jsou na tom firmy, které pomocí obřích filtrů těží CO2 ze vzduchu a následně ho ukládají pod zem nebo ho prodávají k dalšímu využití. Problém samozřejmě je, že ukládání pod zem nikomu nic nenese a další zpracování ten vyfitrovaný CO2 zase uvolní do atmosféry, ale uhlíková neutralita je lepší, než nic.