Dařiště radosti v komunitní škole Holubník

17.3.2017

Další DAŘIŠTĚ spatřilo světlo světa – tentokrát zahřálo u srdce v prostoru komunitní školy Holubník na Klatovsku 🙂

14. 3. 2017 se v komunitní škole Holubník zaměřené na pobyt venku a domácí vzdělávání uskutečnilo první setkání v rámci „Dařiště radosti„, jak bylo naší ambasadorkou Karolínkou, pojmenováno a dále popsáno:

„Vyprávěla jsem svůj příběh, jak mě v jednom životním období zaskočila borelióza a zcela mě ochromila. Onemocněla jsem se srdcem a záhy si uvědomila, že potřebuji radost. Uzdravila jsem se díky tomu, že si dávám pravidelné dávky radosti místo dávek léků.

Když se „borelka“ ozve, vím, co mám dělat. Hearth mi moc pomáhá, abych v tom pokračovala. Do Holubníku jsem přivezla dva sešity, které tam zůstanou a přicházející lidé si mohou psát svá přání a nabídky – takový off-line Hearth.net :-).

Proběhlo předávání darů s těmi, kterým jsem již předtím představila on-line dařiště Hearth.net. Maminky byly uchvácené novou aktivitou, praxe se bude vyvíjet, ale mám tam podporu. K tomu jsme povídaly o ženských tématech a vařili na ohni (takový symbolický rodinný krb – ang. Hearth :-)) výborný veganský oběd. Byl to moc pěkný den. Mám velkou radost, že na klatovsku už o Hearth vědí a myšlenka štědrosti se šíří. Uvedení myšlenky mezi lidi tak, aby jsme začali s darováním, mi trvalo půl roku.

Nyní jsme domluveni na jarní tématicky orientované DAŘIŠTĚ – rostlin a dětských sportovních věcí.

Budu dál informovat o tom, jak pokračujeme.

Pozornost věnuji i vytváření dalšího místa k setkávání v Hearth duchu – ve spolku Přátel matky Země.“

Pokud by vás zajímalo cokoliv dalšího, tak se neváhejte přes Hearth.net obrátit na interní tým Hearth nebo přímo na Karolínu.