Britská studentka získala tisíce liber pro „hrdinu bezdomovce“

24.12.2014

Londýn – Tisíce liber se podařilo vybrat britské studentce pro bezdomovce, který jí nabídl své poslední drobné mince, aby se uprostřed noci dostala bezpečně domů poté, co ztratila svou kartu do bankomatu. Informovala o tom agentura AFP.

„Ztratila jsem kartu a neměla vůbec žádné peníze. Přišel ke mně bezdomovec a trval na tom, abych si vzala jeho poslední tři libry v drobných mincích a zaplatila jimi za taxi,“ napsala Dominique Harrisonová-Brentzenová ve výzvě na internetu, které se do středečního večera podařilo nashromáždit více než 16.500 liber (asi 575.000 korun).

„Peníze jsem si od něj nevzala, ale tohle gesto od muže, kterého denně všichni přehlížejí, mě nesmírně dojalo,“ dodala. Proto se rozhodla pro bezdomovce jménem Robbie ve městě Preston v severní Anglii něco udělat.

Aby mu poděkovala, strávila Harrisonová-Bentzenová sama 24 hodin jako bezdomovkyně – a požádala ty, koho tento příběh zaujme, aby na účet pro Robbieho poslali tři libry, tedy stejnou částku, jakou on nabídl jí.

„Malým projevem laskavosti můžeme letos na Vánoce někomu společně změnit život a dostat ho z ulice do tepla a bezpečí,“ napsala. A zdá se, že tenhle vánoční sen funguje.

Převzato: www.denik.cz, originál článku: www.mirror.co.uk