5 aha momentů z konference Majťe odvahu menit svet

29.5.2018

Na začátku května jsme se s Oli vydaly do Bratislavy na konferenci Happy Company,
s podtitulem Majťe odvahu menit svet.

 

Sepsala jsem z konference pár uvědomění, které s Vámi s radostí sdílím:

 

Nehledejme štěstí nikde jinde, než uvnitř nás

 

Často můžeme mít pocit, že nás udělá šťastným nákup nové kabelky nebo kafíčko v kavárně. Krátkodobě to tak určitě může fungovat, ale sama si uvědomuji, jak jsou tyto věci z dlouhodobého hlediska pomíjivé. Jinak se tomu také říká “hedonická adaptace”. Jinými slovy, pokud se budeme neustále upínat na to, že nám štěstí přinesou vnější okolnosti, skutečné dlouhodobé štěstí nenajdeme.

 

Občas se mi štěstí uvnitř sebe samé hledá těžko, ale představa, že tam je a je stále se mnou, je neskutečně uvolňující a úžasná.

 

I neúspěch nám může do života přinést příležitost

 

Prohra, ztráta nebo jakýkoliv jiný neúspěch je mnohdy vnímán jako negativum. Většinou mám však tu zkušenost, že i něco zdánlivě špatného, může přinést do života něco naprosto úžasného, tedy příležitost. Podle mě to souvisí s určitou všímavostí a s tím nepo**at se z toho.

 

Je rozdíl v tom, jakou představu máme sami o sobě, a tím, jací skutečně jsme

 

Tohle je hodně zajímavá myšlenka, kterou jsem si poznamenala. Uvedu to na příkladu mě samotné. Kdysi jsem si myslela, že přesně vím, co chci, že si za tím půjdu. Nicméně postupem času mi začalo docházet, že to nejsem já, že se v tom necítím dobře. Zvolnila jsem, naučila se samu sebe více poslouchat a musím se přiznat, že se cítím mnohem méně pod “tlakem”. A jak se mi to daří? Snažím si zvědomit několikrát za den, jak se cítím a jestli jednám v souladu sama se sebou. Pokud to tak je, cítím se v klidu a pohodě. Vím, že to je pro mě ta správná cesta.

 

Jaké role a masky v životě máme

 

Každý z nás má v životě několik rolí a masek. Já jsem dcera, přítelkyně, kamarádka, grafička, blogerka, jogínka, tvůrce, podnikatelka atp. Podle této teorie se v každé situaci chovám mírně jinak. Jinak mluvím k lidem, kteří mě znají právě v mé konkrétní roli, atp. Z konference mě však zaujala otázka, a ta zní, kdy nám dané masky pomáhají a kdy škodí?

 

Nečekat, až nám někdo dá práci snů,
ale uvědomit si svůj dar a práci si vytvořit

 

Juraj Kováč, který se věnuje projektu Rozbehni.sk, se snaží ukázat mladým lidem, že nemusí čekat, až jim bude práce snů nabídnuta, ale že danou práci může každý sám vytvořit. To mi přijde nesmírně inspirativní.

 

Zkuste si odpovědět na následující otázky:

  • Co mě baví?
  • Jaký je můj dar?
  • Při čem zažívám své flow?
  • A věnuji se tomu i v práci?

Práce s osobními dary je velké téma, kterým nyní v Hearth.net žijeme.

Budu velmi ráda, když mi napíšete na linda.nezhybova@adato.cz, jaký je právě ten Váš dar, případně dary 🙂

Konference Majťe odvahu menit svet byla naprosto parádní nejen díky mým výše popsaným uvědoměním, ale také díky nádherné atmosféře a krásným lidským setkáním. Už teď se těším na další ročník.

Linda