To tu ještě nebylo

22.6.2015

„I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě,“ řekl kdysi dávno Konfucius. O několik tisíc let později vzniká štědrá sociální síť Hearth.net, která je plná dobrých lidí, a tak jsme si řekli, že se to dobro v nás pokusíme objevit nebo se na něj alespoň na chvilku zaměřit. A když zaměřit, tak zaměřit!

A tak vznikl náš nový „Dobrometr“, taky trochu možná „Darometr“, nebo jak hezky někdo řekl „orloj na dobré skutky v nás“. Hearth.net zkrátka šíří radost a štědrost a k tomu šíření jsme letos přidali i trochu toho měření. Pro někoho veselá „pouťová“ atrakce pro jiného skutečné orákulum, které vám může dát odpovědi na otázky: Mám ještě více otevřít své srdce nebo náruč? Není čas na trochu odpočinku? Neměl(a) bych o něco méně rozdávat a naučit se o něco více přijímat dary od jiných? Jak to udělat, abych měl(a) v životě více radosti a štěstí? … Záleží na každém, s jakým záměrem k našemu dřevěnému ozubenému soukolí přistoupí. Dobrometr, stejně jako Hearth, jsou tu pro každého, kdo si je chce vyzkoušet.

Velmi nás těší, že se všem kolemjdoucím zatím Dobrometr líbí. Dokonce se okolo něj tvoří i fronty. Ať už v první řadě těch, co si přijdou „zaměřit“ tedy lépe řečeno „zatočit“ a vyslechnout náš výklad nebo těch, které zaujme svým magickým vzhledem a energií. Však také část Dobrometru mistr truhlář vyřezal z 300 let starého dubu, který rostl poblíž Míčovny pražského hradu, takže ti vnímavější z nás tu energii cítí, už jak se k němu přiblíží. My ostatní (pozn. autor blogu sám za sebe přiznává, že v tomto ohledu na dotek cítí pouze příjemně ohoblovaný masiv) můžeme vložit datum narození a poslechnout si výklad, který má VŽDYCKY dobrý konec. Konečně je to stará pravda, že dobro v sobě máme všichni.

Chcete-li se setkat s Hearth.net a samozřejmě i s Dobrometrem, jsme za to moc rádi. Poslední měsíce a týdny hodně cestujeme po různých festivalech a akcích, a tak sledujte naše sítě sociální a nemůžete nás minout. A pokud byste chtěli Dobrometr s Hearthem pozvat na nějakou akci u vás, rádi vaše pozvání přijmeme. Stačí poslat zprávu na info@hearth.net a my se vám obratem ozveme.

20150620_102808-1 Dobrometr Chvilka soustředění Detail Dobrometr pro malé i velké 20150620_142235 IMG_1012 IMG_1024