Šťastná při volném pádu

29.2.2016

Montserrat Mecho si cení chvil štěstí víc než kterýchkoli jiných na světě. Tyto chvíle štěstí zažívá při skoku z letadla s padákem na svých zádech. Montserrat je 78 let. Za posledních několik let seskočila více než tisíc krát. Její honba za štěstím ji znovu a znovu vrací zpátky do oblak.

Kromě seskoků překonala Montserrat několik rekordů v plavání. Je také sjezdovou lyžařkou, windsurferkou a potápěčkou. To vše z jednoduchého důvodu: extrémní sporty ji činí šťastnou. V honbě za štěstím Montserrat neustále stoupá do nebes, leze na vrcholky hor a potápí se do hlubin moří.

Když Montse (jak jí nazývají přátelé) poprvé seskočila z letadla, ve věku 49 let, neztuhla strachem, ale ve vzduchu provedla několik akrobatických pohybů, otoček, dokonce se jí povedla i „vývrtka“. Montserrat vzpomíná, že zažívala naprostou blaženost.

A s pocitem neustávající blaženosti Mecho seskočila už potisící. Při skoku se přetáčí, takže je zády vodorovně k zemi, mává rukama a nohama a směje se na přátele v letadle nad ní.

„Směju se hodně,“ říká Montserrat. „Skutečnost, že mohu dělat, co chci, mi dělá obrovskou radost.“