Spojené arabské emiráty mají ministryni štěstí

18.2.2016

Spojené arabské emiráty zřídily ministerstva štěstí a tolerance a jmenovaly do jejich čela ženy. Premiér a zároveň viceprezident Spojených arabských emirátů, dubajský emír Muhammad ibn Rašíd al-Maktúm, sestavil novou vládu. Má 29 členů, včetně osmi žen.

Ministryní štěstí se stala Ohúd Rúmíová, která bude mít na starost nejrůznější projekty a programy, protože „štěstí v naší zemi neznamená pouhé přání“, jak napsal premiér na Twitteru. Ministryní mládeže byla jmenována dvaadvacetiletá Šama Mazrúíová a v čele ministerstva tolerance stane Lubna Kásímiová, která už vedla resort mezinárodní spolupráce a rozvoje. Pět žen je v kabinetu nových a jejich věkový průměr je 38 let, píše agentura AFP.

Federace sedmi emirátů v Perském zálivu je považována za poměrně bezpečnou oblast, která zůstala ušetřena povstání takzvaného arabského jara. Její vládci se loni rozhodli posílit pověst Spojených arabských emirátů jako demokratické země a udělili asi čtvrtině z milionu svých občanů právo volit i kandidovat.