Sdílím, sdílíš, sdílíme a slavíme!

23.5.2014

A tentokrát jde o sdílení znalostí, dovedností, zkušeností, ale i jídla a věcí. 1. června se slaví celosvětový svátek sdílení a my se k němu přidáváme. A budeme rádi, když ho oslavíte s námi. Můžete se přidat buď na náš piknik v Praze nebo na akce po celé České republice.

A kde všude se bude slavit v celém týdnu?

V co-workingových centrech Viva Ostrava a Impact HUB Praha, v Brněnské komunitní zahradě, na farmářských trzích v Roudnici nad Labem, zapojili se lektoři portálu Naucmese.cz, a další místa postupně doplňujeme sem.

A co konkrétního se bude dít?

První akcí bude Výměnný Bazárek bez Peněz v úterý 27. května večer v Praze Bazárek“ je komunitní projekt pro ty, kteří chtějí dát druhou šanci věcem, které by jinak putovaly do popelnice. Koná se v Impact HUB Praha, vstup je zdarma a pravidla jsou jednoduchá: Stačí darovat 1 věc a odnést si můžete cokoli budete chtít, v jakémkoli množství. Zbytek putuje vždy na dobrou věc. Dlouhodobě spolupracuje s FOREWEAR, Sue Ryder a Borůvkou. Více informací najdete a pozvánce. Zakladatelku konceptu, Kateřinu Coops, můžete kontaktovat například tady.

V sobotu 31. května můžete na Farmářských trzích v Roudnici nad Labem sdílet kvásek, recepty a vše, co s pečením souvisí 🙂

Celé oslavy vyvrcholí v neděli 1. června. Čekáme vás všechny od 16. hodin v Praze v Letenských sadech. Na louce pod Hanavským pavilonem se uskuteční piknik a nejen ten. Počítáme s programem pro děti, ukázkami Yoga Swing, workshopem tvoření, sdílením zkušeností s pěstováním ve městě a s rychlým a zdravým vařením. Dozvíte se něco o tanci od Adel, která se před časem vrátila z dvouměsíční cesty do Thajska, kde se zabývala mystikou v tanci a jejím předáváním. A další překvapení vás ještě čekají.

A prosím registrujte se tady (chtěli bychom vědět, kolik vás asi přijde) a aktuality sledujete zase zde.

Lektoři Naučmese se rozhodli udělat workshopy zdarma a tak se můžete naučit třeba obchodovat na burze nebo meditovat.

A co dodat? Je skvělé sledovat, jak se k nám připojují další lidé. Pokud máte nápady, chcete rezervovat prostor, pište mi na radka.pokorna@adato.cz. Hledáme ještě šikovného kreslíře/malíře, který nám připraví kurz kreslení, hudebníky všeho druhu a kameramena, který by nám to celé natočil. Na každé naší akci jsme měli díky vám spoustu dobrot a tak jsme se rozhodli v tradici pokračovat. Přijďte a přineste něco malého dobrého pro ostatní. Už se na vás moc těšíme!!!

Moc děkujeme všem, kteří akci šíří dál a to především Asociaci společensky odpovědných firem, která se zapojila okamžitě.

A rozhodně všichni, kdo se připojíte nebo děláte vlastní akce, nám posílejte fotky, videa, ať můžeme všechno zdokumentovat a poslat do světa (a to doslova:-))