Sdílet se dá ledacos, třeba slepice

20.6.2019

Budoucnost patří sdílení. Sdílíme kanceláře, auta, koloběžky či chalupy. A v Mělníce sdílejí také slepice. Většina lidé dá přednost domácím vajíčkům, ale zdaleka ne každý má čas a prostor slepicím věnovat každodenní péči. Na začátku příběhu stojí rodina Mičkových, která chovala slepice a vajíčka prodávala svým kamarádům a známým. Jenže pak přestali stíhat, ale bylo jim líto chov slepiček zrušit. Tak nabídli několika známým, zda chtějí přiložit ruku k dílu. Zájem byl obrovský.

Novým „pěstounským“ rodinám přitom nešlo jen o vajíčka, ale také o formu relaxace a ekologické výchovy, neboť všechny zúčastněné rodiny mají děti a výpravy za slepičkami nabízejí krásné zpestření dne.
Každá rodina se o slepice stará jeden den v týdnu, společně kupují krmivo a dělí se o vejce. Navíc díky slepicím posílili sousedské vztahy, starousedlíci se seznámili s nově přistěhovanými.

Celý projekt se dostal také do soutěže Nadace Via, která hledala inspirující příklady dobrého sousedství. A vyhrál.Převzato ze čtvrtletníku Umění darovat.