Příběhy občanské společnosti na NGO Marketu

14.4.2018

V hlavním sále Fora Karlín to hučí jako v úle. Změť lidských hlasů prostupují tóny klavíru. Nádherná podmanivá hudba prýští z prstů autistického umělce Denise Szalbota, který právě společně s Jaroslavem Duškem zahajuje výstavu artistických umělců Svět jinýma očima.
Píše se 11. duben 2018 a probíhá devatenáctý ročník NGO Marketu, největšího pravidelného setkávání neziskových organizací ve střední Evropě. Hlavní téma letošního setkání zní: Příběhy občanské společnosti. A příběhy, ty skutečné lidské, zde promlouvají ze všech stran. Příběhy lidí, kteří si navzdory svým zdravotním handicapům fyzické či psychické povahy, sociálnímu a dalšímu znevýhodnění, uchovávají naději a radost ze života. Lidí, kteří jsou nám, tzv. zdravým, často velkou inspirací a příkladem.

Množství jednotlivců i organizací, které darují svůj čas, energii a prostředky pro dobro druhých je skutečně obdivuhodné. S Hearth.net jsme se připojili k více než dvěma stům padesáti organizacím, které se akce rozhodly zúčastnit, abychom navázali nové kontakty a prezentovali myšlenku nezištného darování a přijímání. O tom, že je to téma nanejvýš aktuální a živé, svědčí množství zájemců, kteří se u našeho stánku zastavili, aby se o Hearth.net dozvěděli něco více, vybrali si placku se štědrým nápisem nebo si dotvořili darovací pohlednici. Zájem projevila dokonce i zvířátka z vedlejšího stánku Českého svazu chovatelů Mikulášovice:-)