Příběhy darování: CD Znamení

11.6.2019

Kamarád mi věnoval krásný dar. Ve svém domácím studiu mi umožnil nahrát 23 písní z mé tvorby. Mantry s českými texty. Něco takového mi u nás v Česku chybělo. Tak jsem se naladil a začal tvořit. Či spíše, umožnil jsem Vesmíru, aby skrze mě bylo tvořeno.

Jak písně přicházely, tak jsem je obratem sdílel dál do světa. Ohlasy posluchačů na mantry byly tak srdečné, že jsem začal pomýšlet, že je nahraji na CD. Netrvalo dlouho a kamarád Drahomír Lis mi nabídl pomoc s realizací. Prožil jsem díky němu hezký víkend v jeho venkovském domě na jihu Čech.

Když byly písně nahrané, přišla na řadu otázka realizace hudebního nosiče. Nejprve bylo třeba pořídit fotografii na obal CD. Pomoc mi nabídla Petra Benešová z Hearth.net.
Fotili jsme na louce poblíž vesničky, kde bydlí, za asistence jejích malých dětí. Odvážel jsem si krásný pocit z příjemné spolupráce a k tomu navíc ještě domácí vajíčka a med.

Teď už zbývalo jenom najít vhodného grafika. Opět pomohl Hearth.net. Jeho prostřednictvím se mi ozval Petr Lozan, profesionální grafik a velmi milý člověk. Hned jsme si padli do noty. Vypracoval asi dvě desítky návrhů obalu CD, ze kterých jsme vybrali jeden finální a vše poslali do tiskárny. O pár dní později jsme v rukách drželi hotové CD Znamení.

Celá tvorba CD byla krásným koncertem lidské spolupráce. Peníze jsem použil pouze při platbě tiskárně, ale i tyto peníze jsem dostal darem od jednoho mého příznivce…

Nezbývá než dodat, že zázraky se skutečně dějí a že se dějí každý den. Aktivují se čistým záměrem, chutí spolutvořit a obdarovávat svět tím nejlepším ze sebe.

Michal Čagánek
 
PS: CD Znamení se už dávno rozkutálela po světě, všechny písně si ale  můžete jako můj malý dárek volně pustit na YouTube. Krásný poslech.
Text je součástí vznikající knihy Darování vytváří zázraky, kterou pro všechny zájemce o ekonomiku daru tvoří náš kolega Petr Douša. Chcete-li dostávat občasné novinky a další ukázky, staňte se členem této skupiny.