Peníze podle mayského kalendáře

14.1.2015

Jsou peníze kořenem všeho zla? Jakou dnes mají hodnotu? A co vše jsme pro ně ochotni obětovat? Zajímavý úhel pohledu na peníze si mohli přečíst čtenáři Posvátného Mayského kalendáře v horoskopu pro čtvrtek 8. ledna 2015. Celý článek najdete pod tímto odkazem, my zde přebíráme jen část týkající se peněz.

Dnes bychom si chtěli povídat o penězích a vztahu k nim. Někteří lidé se kloní k názoru, že peníze jsou kořenem všeho zla. Někteří jdou dál a tvrdí, že kořenem všeho zla na Zemi je láska k penězům. Když se budete snažit pochopit základy těchto informací, zjistíte, že oba názory jsou daleko od pravdy. Záměrem Vesmíru je, aby každá duše milovala všechny věci takové, jaké jsou, takže milovat peníze není nic špatného.

Nicméně pokud používáte peníze, abyste získali kontrolu nad druhými, není to dobrá věc. Trávit mnoho času zaměřením na vydělávání peněz, než péčí o své vlastní potřeby a potřeby nejbližších, může ve vašem životě vytvářet silnou nerovnováhu. Používat peníze pro náklonnost druhého je nejnižší věc a vede jen k bolesti. Existuje mnoho mýtů spojených s penězi, ale rozhodně nejsou kořenem všeho zla.

Peníze jsou jen lidský vynález, jejichž cílem je získat kontrolu nad majetkem a aktivy druhých. Ve starověkých civilizacích až do dnešní moderní doby sloužily věci, které se běžně používaly, pro barterový obchod. Mušle se vyměňovaly za koření, kožešiny za jídlo atd. Peníze v dnešní době v podstatě postrádají hodnotu.

Člověk ve starověku by nevěřícně kroutil hlavou nad bankovkou a zůstal v úžasu nad člověkem, který v nich vidí hodnotu. Dokážete si představit, že zajištění vašeho živobytí závisí na kusu papíru? Nedává to smysl, ale stalo se to běžným standardem. Většina peněz není založena na ničem jiném než na vzduchu a planém slibu, ale každodenní miliony bankovních transakcí jsou na tomto vynálezu založeny. Neexistuje žádné zlo pocházející z peněz a jejich používání je složité, nicméně podléhají hlavnímu pádu v blízké budoucnosti.

Na Zemi je bezpočet zemí, které ztratily hodnotu měny. Co bylo jeden den bohatstvím, druhý den nebylo ani částkou na chleba. Vidíte, na jak vratkých základech je měna založena? Proč jsou peníze tedy ve vašem životě tak důležité? Kdo vytváří tato pravidla? A chcete zůstat součástí této reality? Vytvořte skupiny a svojí vlastní měnu. Barter je dobrý způsob, jak začít žít svůj vlastní život.

Každý z vás má jedinečné talenty, začněte je zdokonalovat a sdílet s ostatními. Největší problém dnešní společnosti je, že nespočet hodin a obrovské množství energie spotřebujete na vydělávání dostatku peněz na zaplacení životních nákladů. Co kdybyste stejné množství času použili na dělání věcí, které máte rádi a pak s nimi obchodovali, nakoupili věci, které potřebujete. Není v tom krása?

To je ten samý způsob jakým žili a prosperovali domorodí lidé. Své domovy dělali z přírodních produktů, což je možné udělat i dnes. K dispozici je už mnoho informací, jak postavit levně například tzv. „ zelené “ domy. Domorodí lidé dobře věděli jak pěstovat vlastní potraviny pro přežití, sbírali byliny atd. Máte tuto možnost i vy, jakmile budete připraveni odvyknout restauracím a obchodním řetězcům. Co nechcete pěstovat, můžete za něco vyměnit se sousedem, který se tomu věnuje rád.

Je hodně věcí, které můžete udělat pro zlepšení svého života a uvolnit čas i energii na věci, které preferujete. Rozhlédněte se ve svém domě, podívejte se na všechny nepřečtené knížky, oblečení, které jste nenosili. To jsou věci, kvůli kterým jste strávili mnoho času na získání peněz na jejich nákup. Věnujte pozornost vašim výdajům a návykům a odstraňte z vašeho života všechno, co vás odvádí od možnosti přiblížit se životu, který si přejete žít.

Jste to vy, kdo rozhodne o tom, jak budete trávit čas a kam směřovat energii. Jste to vy, kdo rozhodne o tom, jakým způsobem budete hromadit peníze, nebo získávat věci, které si přejete. Účelem není posuzovat jak věci děláte, ale pomoci vám uvědomit si, jak získat životní rovnováhu, klid, radost. Nechceme soudit žádné vaše volby, prostě si přejeme pomoci vám při získávání větší rovnováhy a radosti ve vašem každodenním životě. Nabízíme vám naše služby zdarma, v naší sféře jsou peníze k ničemu, nemusíme vyměňovat nic za peníze. To, co směňujeme, je naše služba dávat svobodně a s Láskou.

Převzato: Mayský posvátný kalendář, konkrétně informace pro čtvrtek 8. 1. 2015: http://mayskykalendar.blogspot.cz/2015/01/tzolkin-812015-11-lamat-kin-128.html