Nenakupuj, Swapuj

24.6.2019

Už delší dobu nenakupuji až na výjimky nové oblečení v obchodech. Připadá mi to zbytečné a nešetrné k naší planetě. V oběhu je oblečení tolik, že se nestíhá unosit a přibývá stále další. Přitom je spousta jiných variant, jak pořídit oblečení, ve kterém se budeme cítit dobře a pohodlně.

Jednou z možností je Swap. Swap je v podstatě bazárek, kde je záměr výměna toho, co nám přebývá v šatníku a v domácnosti obecně. Dá se tam najít moc hezké oblečení. A nejen to, záleží na podmínkách konkrétního Swapu. Můžou tam být také věci do domácnosti, knihy, nábytek aj.

V Praze pořádá Swapy Lucie Pobouvá. Pořádá je na různých zajímavých místech, které tím oživuje.
Osobně se zúčastňuje každého Swapu a snaží se vždy zajistit příjemnou atmosféru. Zažij Swap na vlastní kůži i ty, třeba 14. července na Náměstí republiky v Praze.

Lucie se zabývá snížením spotřeby, recyklací. Zasazuje se o snížení odpadu, nejen textilního a tím jak měnit nákupní zvyky. Pořádá Swapy, workshopy na výrobu Relu tašek a batohů z recyklovaných papírových pytlů i workshopy vzdělávací v oblasti textilní gramotnosti. Spolupracuje s různými lidmi zabývajícími se recyklací a různým využitím zbytkových materiálů.

Je vidět, že to Lucie dělá to s tím nejlepším přesvědčením a dělá to srdcem.
Na její FB stránce Udržitelně Chic jsou užitečné informace nejen o Swapech.

Měj se krásně.

Lenka Randová