Hola, hola, škola volá!

1.9.2014

„Uf, tak ještě že tuhle větu už nemusím poslouchat!“, říkáte si možná a vyschne vám při vzpomínkách na to každoroční  utrpení v podobě prvního školního dne v krku. Po dvou měsících her a zábavy najednou zase doba povinností a úkolů.  

Dnes už si naštěstí – ke všem těm povinnostem a úkolům – můžeme učení dávkovat sami. Proto to neděláme buď vůbec nebo jen velmi opatrně. A když to musí být, tak zpravidla bereme na milost cizí jazyky. O výhodách studia cizích jazyků nás už totiž nemusejí přesvědčovat rodiče ani učitelé. Už o nich víme sami a litujeme každé hodiny, kterou jsme jim v dětství nevěnovali. Vždyť tehdy nám to šlo raz dva!

Můžete se tedy sami doma po večerech trápit nad učebnicí pro samouky. Můžete platit za drahé kurzy v jazykovkách. A nebo na to jít jinak. Třeba se spojit s lidmi, kteří jsou na podobné úrovni daného jazyka jako vy, a začít studovat společně. Právě za tímto účelem vznikla na Hearth.net nová skupina. Přidáte se?

Že spíše preferujete individuální výuku? Není problém. Stačí si v tržišti Hearth.net vyhledat „angličtina“, „němčina“ nebo „španělština“ a vyskočí vám nabídky těch, kteří se s vámi o svoje vědomosti rádi podělí. Zdarma. Proč to dělají?! Třeba pro dobrý pocit. Navíc  přeci platí, že nejlépe se naučím tím, když někoho učím já sám. Tak nebude nakonec lepší vystavit rovnou nabídku: „Věnuji konverzaci v angličtině po Skypu“? To už je na vás.