Hana Holá: Jak se tvoří pohádka

29.5.2019

Díky hearth.net jsem mohla já a několik dalších lidí zažít pohádku. Slovy se to dá těžko popsat, ale pokusím se. Byla jednou jedna chatka, kterou jsem chtěla zbourat. Probíraly jsme to s Olinkou a došlo mi, že vlastně mohu požádat o dar na hearth.net, aby mi s tím pár dobrých duší pomohlo. Rozvířily se myšlenky a mně došlo, že vlastně naopak já mohu nabídnout dar – netradiční zážitek. Tak vznikla vize společně stráveného dne, který bude o procházce lesem, sebepoznání a fyzické aktivitě.

Myšlenku jsem nechala uložit přes zimu a stále mě neopouštěla. Stanovila jsem termín a zjistila, že pár lidí přijde. Klíčový okamžik byl asi týden před akcí, kdy jsem neměla dostatek lidí (hlavně mužů – na bourání chatky). Nicméně v daný moment jsem se rozhodla, že to bude. Uvěřila jsem, že se ještě pár lidí přidá. Znovu jsem zpropagovala pozvánku na hearth.net i na facebooku. A přišli. ☺

Jak to dopadlo?

Nejsilnější zážitek pro mě bylo sledovat bourání chatky. Nikdy, skutečně nikdy, jsem nezažila tak harmonickou spolupráci. Adam vnesl první impuls k akci. Další se přirozeně nenuceně přidali. Občas někdo akci zastavil, sdílel myšlenku o dalším pokračování. Všichni se vzájemně vnímali, řekli jen to nejdůležitější a potvrdili si, jak dál. Slova a akce v naprosté vyváženosti. Přemýšlela jsem, jak toto předat dalším – třeba firemním týmům. Upřímně, moc nevím. ☺ Jen tuším, že to bylo o položení se do přítomného okamžiku, chuti zrealizovat společný cíl a plném vnímání a respektu k dalším lidem. Každý si našel svůj dílek.

Harmonické souznění jsem vnímala i u společné procházky lesem, vykopávání keříků a oběda i večeře. Odpoledne nás obohatil a vyladil svou přítomností a novými písněmi Michal Čagánek, který se právě vrátil z Maroka.

Další chatku na zbourání nemám, ale právě tento zážitek mě namotivoval, abych brzy vymyslela něco podobného. ☺

A co napsali další účastníci:

Peter:

Akcia bole pre mna velmi prijemnym spocinutim v pritomnosti. Dovolil som si byt sam sebou bez zabran a myšlenkových vzorcov. Odnasam si kamaradstvo a krajsi pohlad na ludi okolo seba. Vidiet v kazdom cloveku seba a tak sa k nemu spravat. Pretoze vsetci sme jednim Bytim. Dakujem Moc.

Patrik:

Dnešní Akce od Hanky na zahradě byla reálná pohádka. Na svůj věk už bych na ně neměl věřit. Ale v Praze je vše možné. Báječné prostředí, lidé, caparti. Od neděle věřím na kamarádství na první pohled.

Lenka:

Odnáším si, že to, co zažívám s lidmi, vůbec neodpovídá tomu, jak se mezilidské vztahy prezentují v médiích ☺ … dobrá nálada i přes ne úplně příznivé počasí, pospolitost, spolupráce, vnitřní řád, hluboké rozhovory… společný cíl, hladký průběh a skvělý výsledek… člověku ani nepřijde na mysl, že pracuje… spojení užitečnosti se zábavou i vnitřním poznáním ☺ … děkuji… objímám

Lucka:

Děkuji za super strávený den. Největší zážitek je bourání kladivem a sundávání vosího hnízda. Děkuji i za jídlo.

A já děkuji všem přítomným za pohádkový zážitek.

Hanka