Dobrá sousedství Via Bona 2019

3.4.2019

Už 22 let oceňuje Nadace Via ty, kteří aktivně pomáhají druhým.
Seznamte se s 12 letošními finalisty a jejich příběhy.

Martina Seidlerová ve svém rodném Jeseníku už šest let organizuje celou řadu akcí, které probouzejí dřímající město a v jeho obyvatelích oživují nadšení, talent i odhodlání. Organizuje trhy, slavnosti, diskuse a další komunitní akce, vrací dech zapomenutému letnímu divadlu i parku…

Ondřej Konupčík, známý jako Ondrash, pořádá každoroční tetovací happening Zkruhu, jehož výtěžek putuje na konkrétní pomoc. Benefiční tetování tak za posledních 8 let vyneslo bezmála 2 miliony na pomoc dětem.

Čtyři kamarádky vaří každoročně před Vánoci polévku, jejíž hlavní ingrediencí je odhodlání pomáhat.
V prvním ročníku vařily samy, postupně se nabalovali další kuchaři a pomocníci. Do akce se teď už zapojují sousedé a přátelé, kteří rádi vaří nebo pomáhají s organizací, stěhováním či propagací.To je jen čtvrtina z dvanácti příběhů dobra, které se umístily ve finále na Cenu Via Bona 2019.
Právě probíhá hlasování veřejnosti, která rozhodne o tom, jaké příběhy nakonec ocenění získají.
Pomoci rozhodnout, které příběhy nakonec ocenění za filantropii získají, můžeš nyní i Ty.
Oceň jednotlivce, skupiny, podnikatele a menší firmy, kterým záleží na tom, jak se žije v jejich okolí.
Poděkujme společně těm, kteří se vydali na dobrou cestu.

Příběhy s největším počtem hlasů v každé kategorii budou oceněny na slavnostním předávání 22. května v Praze. To proběhne během tzv. Sousedského týdne, který letos vyhlásila Nadace Via, aby pomohla ještě více oživit. Jednomu z příběhů napříč všemi nominacemi navíc získá čestné uznání Nadace Via za dobré sousedství.

Dej svůj hlas jednomu nebo více příběhům na www.cenaviabona.cz.
Hlasovat je možné do konce dubna.