Akce sdílení v Hybernské ve středu 30. 8.

17.8.2017

Krásný štědrý den,

navazujeme na náš seriál akcí sdílení a třetí akci v řadě jsme pro vás připravili s Library of Things Prague (LOT). Je to parta mladých lidí, kteří před pár měsíci otevřeli v Praze Knihovnu věcí. Můžete si tam půjčit věci, které nevyužíváte často, tudíž je nemusíte vlastnit a doma se vám na ně nebude prášit 🙂 ale občas si je půjčíte… za symbolický poplatek.

Na Hearth.net už máme také pár měsíců možnost zapůjčení. Library of Things je online a také v Hybernské 4, kde jsou zajímavé prostory projektu Sedmidomí v Hybernské, které si pronajala Filozofická fakulta od magistrátu Prahy a vnáší do nich život zajímavými projekty, jako třeba LOT.

Rozhodli jsme se v Hybernské 4 společně uspořádat akci, kde budeme sdílet naše dovednosti na 2 workshopech od 18 hodin:

  • výroba barefootových sandálů Huarache s Evou z Komunitní zahrady Krejcárek. Můžete si vyrobit sandály podle svého a vyzkoušet si chůzi na boso. Už nebudete chtít chodit jinak. Kapacita workshopu je omezena, max. 10 lidí. Prosíme zájemce o přihlášení na avokjahave@gmail.com. Hradí se použitý materiál – dle výběru v rozmezí od 160 do 240 Kč.
  • papírový workshop – skládání propisky, obálky či obalu na knihy a různé origami – připraví LOT.
    Bude se jednat o výrobu předmětů z papíru – zejména originální propisky z letáku od magazínu, kterou jen tak neuvidíte, netradičních obálek na dopisy, přáníčka či knihy. Dále bude možné tvořit i jiné výrobky a origami. Veškerý materiál zajistíme. Příspěvek na materiál dvacet korun českých.

Přijít můžete samozřejmě i „jen tak“ – potkat se s fajn lidmi, v prima atmosféře, zajímavých prostorech v centru města s duchem… na dobré jídlo a pití, přineste na společný stůl, co máte rádi a rádi se s nimi podělíte s ostatními.

Těšit se dál můžete na tradiční Dařiště-tržiště darů, kam můžete přinést, co byste rádi darovali-poslali dále a někomu by mohlo ještě posloužit. A něco jiného třeba padne do oka vám – protože bez přijímání nemůže být obdarovávání 😉

A v ten den tam bude i skvělá pojízdná kavárna COCO VAN.

Končit budeme přibližně ve 21 hodin.
Adresa je: Library of Things, Hybernská 4, 110 00, Praha 1
(areál FF UK, na konci dvorku u kavárny – rovně na konec dvora a pak doleva).
Facebooková událost – sdílejte info o akci dále: https://www.facebook.com/events/1401457099961355/

Těšíme se na vás a společné sdílení.


předchozí akce sdílení tohoto léta:

7. 6. Open-air sdílení u Vltavy v rámci mezinárodní akce Global Sharing Week
19. 7. Sdílení darů pod širým nebem v Komunitní zahradě Krejcárek

z akce sdílení v Komunitní zahradě Krejcárek 19. 7. 2017