Akce Májplavka: Život stromu

16.5.2014

Dnes je tomu právě 14 dní, co jsme realizovali milý happening zvaný „Májplavka“. Nápad oživit pražskou náplavku vznikl poměrně spontánně. Inspirací nám byly guerilla aktivity z origami, které tvoří lidé po celém světě většinou „jen tak – pro radost“.

A protože naše informační letáčky o Hearth jsou také origami, ve tvaru srdce, nebylo již co řešit.

Nápad přišel koncem dubna, blížil se tehdy 1. máj, čas lásky, a my jsme se rozhodli, že na pražské náplavce vyskládáme rozkvetlý strom. Naše matematička Kačka pečlivě vyměřila velikost a počet srdcí (a věřte, že to byl výkon hodný Nobelovy ceny), pozvali jsme dobrovolníky na pomoc se skládáním a přípravy byly u konce.

Jak by řekl náš Libor, nic není náhodou… a tak v jinak propršeném týdnu přálo této akci krásné slunné počasí 🙂 Seděli jsme na náplavce, skládali, lepili a těšili se z radostných pohledů kolemjdoucích. Někteří lidé si k nám na chvíli přisedli a s origami-originálním stromem nám pomohli.

Nechat strom vykvést nám trvalo zhruba tři hodiny. Původní plán byl strom hned druhý den sundat, ale když jsme viděli tak pozitivní odezvu okolí, nemohli jsme si pomoci a strom jsme nechali kvést déle 🙂 U stromu bylo prakticky stále plno, lidé se zde fotili a psali na srdce svá přání. Za 14 dní udělal strom radost stovkám, možná tisícům procházejících lidí. 

O víkendu však k tomuto stromu někdo zahořel takovou láskou, že strom vzplál 🙂 A tak jsme včera pomocí špachtlí odstraňovali pouze torza srdcí. 

Z akce máme velikou radost a těšíme se na další!

Krásnou tečkou za vším bude, pokud to inspiruje další lidi, kteří se nebudou bát udělat něco „jen tak“, jako jsme to dělali, když jsme byli malé děti 🙂

Tým Hearth

PS: Kdo sundá poslední tři kusy origami, na které nedosáhneme? 🙂